Pitala sam se mnogo puta, šta je to unutar mene što me čini osobom, čovekom, sa svim tim pojedinostima i specifičnošću koja me čini u mnogome, nekome slična ili vrlo različita, lako prihvatljiva ili ono suprotno.

Vaš izvor pozitivne energije
Pitala sam se mnogo puta, šta je to unutar mene što me čini osobom, čovekom, sa svim tim pojedinostima i specifičnošću koja me čini u mnogome, nekome slična ili vrlo različita, lako prihvatljiva ili ono suprotno.

Ja sam dugo vremena imao utisak, da svi oko mene poseduju knjigu: Kako činiti da vam život savršeno funkcioniše, i da ja iz nekog razloga, nisam bio prisutan kada su se te knjige delile.

Nedavno je moja dvanaestogodišnja ćerka učestvovala u čitanju poezije, gde su svi u razredu imali zadatak da napišu takozvanu pesmu laži, o tome kako su divni. Trebali su da izmisle neistine koje bi govorile kako su oni neverovatno predivni. Shvatio sam, da su deca radila ono što i Arnold kako bi kristalisao sliku svoje budućnosti: tako što su lagali sebe, stvarali su sliku onoga što su želeli da postanu.

Arnold Švarceneger (Arnold Schwarzenegger) nije bio baš poznat javnosti, 1976. god, kada smo on i ja zajedno ručali, u jednom restoranu, u Arizoni. On je bio u gradu, promovišući svoj prvi film ” Ostani Gladan” (Stay Hungry), koji je bio potpuni debakl za bioskope. U to vreme, ja sam radio kao sportski kolumnista, za dnevne novine, i moj zadatak je bio, da provedem jedan čitav dan, zajedno sa Arnoldom, i da napišem priču o njemu.

Nadam se da vas ovo što ću upravo reći neće uvrediti: Vi nemate nikakvu ličnost.

Sreća je, kad rano ujutro, prošetam kejom sa svojim psom, kad zraci sunca uđu u moju sobu i rašire se kao lepeza, kad, tek gotova slika stoji u miru i gleda me zadovoljno, kad jutrom sa svoje terase ugledam maglom pokrivenu šumu, a nebom leti orao Mišar, kad travu nastani kolonija maslačaka, kad zažubori užurbani potok i prošeta nonšalantno mojim dvorištem, kad začujem, veseli dečiji žamor i smeh i kad ugledam njihove oči, kao svu radost ovoga sveta.

Hajde da popričamo o stresu i životu bez njega. Ovo je trenutak u kome ili uživaš ,ili ne uživaš u svom životu. Ono što sada razmišljaš, kreira ono kako se sada fizički osećaš, a takodje i tvoja životna iskustva, koja ćeš sutra imati. Ako se nerviraš za svaku sitnicu i praviš slona od miša, nikada nećeš naći unutrašnji mir. Ovih dana se jako puno pažnje daje na stres. Svi se nerviraju oko nečega. Reč stres je postala uzrečica : Ja sam pod stresom! Ovo je stresna situacija! Stres, stres, stres……
Ja mislim da je stres reakcija straha na konstantne promene života. Stres je izgovor koji često koristimo da ne bi preuzeli odgovornost za sopstvena osećanja. Ako uspemo da okrivimo nekog ili nešto, mi onda možemo da izigravamo nevinu žrtvu. Ali biti žrtva nije prijatno, niti menja našu situaciju. Često se stresiramo jer su nam prioriteti u zbrci. Mnogi od nas misle da je novac najvažnija stvar u našim životima, ali ovo nije istina. Postoji nešto mnogo važnije i dragocenije, bez čega nebismo mogli živeti.

Hajde da popričamo malo o zdravlju. Ako želiš da poboljšaš svoje zdravlje, postoje neke stvari koje nikako ne smeš da radiš. Ne smeš se nikada ljutiti na svoje telo, bez obzira na sve. Bes je afirmacija koja govori tvom telu da ga mrziš, ili da mrziš pojedine delove. Tvoje ćelije su vrlo svesne svake tvoje misli. Zamisli svoje telo kao slugu, koji se maksimalno trudi da održi tvoje zdravlje na nivou, ma kako ga ti tretirala. Tvoje telo zna kako da izleči samo sebe. Ako ga hraniš odgovarajućom hranom, ako vežbaš, dovoljno spavaš i misliš radosne misli, onda je njegov rad lak. Njegove ćelije rade u jednoj veseloj i zdravoj atmosferi. Medjutim, ako ga hraniš brzom hranom, piješ gazirano, ne krećeš se dovoljno, neredovno spavaš, non stop kukaš i žališ se naokolo, onda tvoje ćelije rade protiv tebe, u disharmoničnoj atmosferi. Onda nije ni čudo što tvoje telo nije onako zdravo kakvo ti želiš.

Naši odnosi i veze sa ljudima su nam izgleda jedan od najvećih prioriteta. Možda si ti ta koja uvek traga za ljubavlju. Lov na ljubav ne donosi uvek odgovarajućeg partnera, jer su razlozi tvoje potrebe za ljubavlju nejasni. Ti misliš: Eh, kad bih samo imala nekog ko me stvarno voli, moj život bi bio mnogo bolji. Medjutim, to tako ne funkcioniše. Postoji velika razlika, biti zavisan od ljubavi i osećati potrebu za ljubavlju. Kada si zavisna od ljubavi, to jednostavno znači da ti nedostaje ljubav i podrška od najvažnije osobe u tvom životu, TEBE. Tako možeš privući jedino nefunkcionalne veze, u kojima se razvija odnos gde oboje zavisite jedno od drugog.
